Практичний психолог― Стихиляс Марина Михайлівна.
Освіта - вища.
Спеціаліст.
Етичний кодекс психолога (витяг)
Об’єктом дослiджень впливу психолога є внутрiшній світ особистості, тому їхні контакти з іншими людьми повинні бути теплими, доброзичливими та цілющими.
1. Вiдповiдальність
1.1. Психологи несуть особисту вiдповiдальність за свою роботу.
1.2. Психологи зобов’язанi всiляко запобiгати і недопускати антигуманних наслiдкiв у своїйпрофесійній
діяльності.
1.3. Психологи повиннi утримуватися вiд будь-яких дiй чи заяв, що загрожують недоторканостi особи; не мають права використовувати свої знання i становище з метою приниження людської
гiдностi, пригнічування особистостi або манiпулювання нею; несуть вiдповiдальнiсть за додержання приоритету iнтересiв людини.
14. На психологiв покладається вiдповiдальнiсть за надiйнiсть використовуваних методiв та програмного забезпечення, валiднiсть обробки даних дослiджень, у тому числi i тих, які проводяться з
використанням комп’ютерних технологій.
1.5. Психологи застосовують лише тi знання, якими вони володіють вiдповідно до своєї квалiфiкацiї, повноважень, соцiального статусу.
“Крокуй спокiйно серед гамору та поспiху - пам'ятай про спокiй, що захований у тишi. Крокуй так далеко, наскiльки це можливо не зрiкаючись себе, будь у добрих стосунках з iншими людьми. Проповiдуй свою правду ясно та спокiйно, i слухай те, що мовлять iншi, вiдкиненi чи нaвiть дурнi, бо i вони мають що розповiсти. Якщо порiвнюватимеш себе з iншими, можеш почутися пустим та огiрченим, бо завжди знайдуться кращi та гiршi вiд тебе. Тiшся ж рiвно, як досягненями так i своїми планами. Виконуй з серцем свою працю, якою б малою вона тобi не видавалася - це дiйсно вiчна вартiсть у мiнливостях долi. Будь обережним у своїх починаннях, бо свiт цей повен омани i ошуканства. Але хай це тобi не заступить правдивих чеснот: багато людей прагне високих iдеалiв i життя усюди сповнене геройства. Будь собою, а головне не борись iз почуттями. Не будь цинiчним до любовi - перед обличчям черствостi та розчарувань вона єдина вiчна, мов трава. Приймай з покорою те, що несуть лiта, зрiкаючись без гiркоти молодечого запалу. Розвивай силу духа, щоби у наглому нещастi могла бути у тебе мов щит. Лиш не терзай себе творами уяви. Багато страхiв породжує втома i самотнiсть. Дотримуючись здoрової дисциплiни всеж будь лагiдним до себе. Ти дитина всесвiту, i не менше нiж дерева i зорi, маєш право бути тут. Чи це ясно тобi, чи нi, повiр, що все є таким, яким повинно бути. Отож, будь у мирi з Богом, щоб ти не думав про Боже iснування. Взагалi, чим би ти не займався, i якими б не були твої прагнення у вуличному гаморi, i в цiлому хаосi життя, ти повинен зберегти спокiй своєї душi. З усiм своїм ошуканством, спекотою і розвiяними мрiями, Bсе-таки цей свiт є чудовим. Будь уважним, Cтарайся бути щасливим”.
Критерії готовності дитини до школи
Рекомендації психолога "Перед олімпіадою"
Рекомендації учням: як вдосконалити свою увагу
Марина Михайлівна провела тренінг для учнів 9 класу "Мотивація навчальної діяльності"